Biblioteka - Nagroda Biblioteki Pedagogicznej
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2012

Tegoroczną laureatką Nagrody Biblioteki Pedagogicznej została Pani Barbara Kiwińska, polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 3
w Ząbkowicach Śląskich.

Pani Basia jest stałą, długoletnią, wierną czytelniczką biblioteki. Dzięki naszym zbiorom rozwija swoją pasję czytania. Preferuje biografistykę i takież książki otrzymała na pamiątkę wyróżnienia. To dzięki Jej zainteresowaniu sprawami biblioteki odbyły się, niegdyś zorganizowane dla czytelników, warsztaty wg metody Berta Hellingera.

Uroczystą oprawą dla wręczenia Pani Basi nagrody stała się okazja, jaką było spotkanie autorskie z popularnym pisarzem Janem Grzegorczykiem, zorganizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w restauracji „Arkady” w Ząbkowicach Śl. dnia 4 października 2012r. Dodatkowej wartości przydaje nagrodzie 60-ta rocznica działalności Biblioteki Pedagogicznej na rzecz Społeczności Ziemi Ząbkowickiej.

 
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2011


Z satysfakcją informujemy, że Laureatem NAGRODY BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ w roku 2011 został Artur Tanona. Jest związany z biblioteką od 2007 roku, kiedy był jeszcze uczniem ząbkowickiego Liceum Ogólnokształcącego, przygotowującym się do licznych olimpiad przedmiotowych. Obecnie studiuje prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Jego zainteresowania pozostają niezmienne, oscylując wokół szeroko pojętej humanistyki. Jednakże na pierwszym planie Artur stawia współczesną filozofię. Nagroda, na którą złożyły się książki wybrane przez laureata, będzie ­– miejmy nadzieję – satysfakcjonującym spotkaniem ze światem sztuki myślenia i poznania.

 
Nagroda Biblioteki Pedagogicznej 2010

W związku z ogłoszeniem przez MEN roku szkolnego 2010/2011 Rokiem Odkrywania Talentów, w Bibliotece Pedagogicznej w Ząbkowicach Śl. zainaugurowano doroczną NAGRODĘ BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ DLA WYRÓŻNIAJĄCEGO SIĘ CZYTELNIKA. Będzie ona wręczana z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pierwszym laureatem nagrody został Jan Kurzyp, uczeń klasy IVS ZSP nr 2 w Ząbkowicach Śląskich. Jury doceniło u Janka wyjątkową wiedzę i wręcz niedzisiejsze zainteresowanie historią starożytną. Serdecznie gratulujemy, życząc dalszej satysfakcji na drodze zgłębiania tajników świata antycznego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2